8 Aralık 2009 Salı

STILA Vanity Fair Set


Strawberry'nin meşhur yılbaşı indiriminden kaptığım Stila setlerden biri : Stila Vanity Fair Set

Öncelikle satın almak için Click Click..


Efendim, bu set 2004 yapımı "Vanity Fair" filmine ithafen üretilmiş. Filmin başrol oyuncusu Reese Witherspoon. Canlandırdığı karakterin ismi Becky Sharp. Bu sebeptendir ki, set içerisindeki rujun renk adı Becky :)

2004 yapımı filmin ürünü de 2004 yılında üretilmiş olmalı. Bu durumda 5 sene rötarla erişiyoruz bu sete. "5 sene boyunca bu ürünler nasıl dayanıklı kaldı" kısmını düşünmek istemiyorum pek :)

Set içerisinden yukarıdaki parçalar çıkıyor. Lacivert & kadife makyaj çantası (gece çantası olmaz, çok dandik), #Becky ruj, 3'lü göz farı seti ve #7 Face Illuminator.Farın ambalajı güzel, ancak diğerleri biraz dandik geldi bana. Cilt aydınlatıcının kapağı neredeyse koptu kopacak.
Rujun kutusu da bildiğiniz mukavvadan yapılmış..
Ambalajlara pek ısınamadım ama ürünler şahane baştan söyleyeyim..Göz farından başlayalım : Soldaki açık renk far tam bir baz. Mat, ne shimmer ne glitter içeriyor.. Bence gayet kullanışlı ve doğal bir renk.
Soldaki mor far ise biraz iddialı, çok günlük değil. Sol taraftaki yoğun shimmer içeren açık mor, soldaki ise tamamen mat değil ama daha hafif shimmer içeren koyu mor..
Palet mıknatıslı. Şahane. Çok şirin ve güzel düşünülmüş bir detay bence.
Bu da far paletinin arkadan görünümü.

Eveeet, güzel kızımız Becky :) Kırmızı bir ruj evet, ama çok cart değil. Natural Red derdim ben olsam. Yoğun renk vermiyor, hafif yapıda bir ruj. Ben gayet çatır çatır sürerim bunu gündüz vakti..
Bir YSL rouge volupte kıvamı yok kesinlikle. Ama transparan rujlar gibi çok hafif de değil. İkisinin ortası diyelim..
Renk iyi hoş da, ambalajda pek iş yok işte..
Karton kapaklı garip bir ruj. Isınamadım bir türlü. Sanki 3-4 ay sonra makyaj çantamda parçalanırmış gibi duruyor, umarım yanılırım..Ama dediğim gibi, rujun yapısı, rengi, kokusu gayet başarılı.. Bu yüzden çok mutluyum bunu aldığıma..


İşte karşınızda "all over shimmer face luminizer #7".
Kendisi göz farı gibi bir ambalajda egliyor. Minik yani, asla bir pudra/allık boyutunda değil.
Beyaz, ve sadece shimmer içeren bir aydınlatıcı bu. (arada shimmer'dan kısmen daha büyük glitter parçaları da var)

Amacı, geniş bir fırça ile yüze uygulamak ve genel olarak aydınlık bir görünüm elde etmek.
Ben bunu yazın göğüs, omuz, elmacık kemiği vs gibi vurgulanacak bölgelere uygulamayı planlıyorum. Cici ve hijyenik bişi. Küçük olması da bence avantaj, zira ben bu tür aydınlatıcı ürünleri bitirmekte pek becerikli değilim..

Bu da aydınlatıcımızın arka kapağı.
Peki overall değerlendirelim :
Bende fiyata göre gayet alınası, kullanılası, hatta hediye edilesi bir set bu. Bir defa içinden 4 parça / 6 farklı ürün çıkıyor. Gayet ekonomik. Farın palet şeklinde olması, aydınlatıcının minik olması yanımızda taşıyabilmemiz ideal.
Ben sevdim. Hatta birkaç tane daha satın aldım, hediye paketleri içerisinde duruyorlar, yılbaşı ağacımızın altına koydum. Hediye edeceğim sevdiklerime.
Beğendiyseniz, hala geç kalmadınız. Strawberry'nin yılbaşı indirimleri içerisinde seti bulmak mümkün.

10 comments:

Zeynep on 8 Aralık 2009 10:28 dedi ki...

Merhaba,

Aynı seti 1 sene önce çilekten almıştım. Severek kullanıyorum, yalnız farlar için mor diyince tereddüte düştüm. Senelerce gri diye mor far mı sürüp dolaştım ortalıkta diye :) Gidip baktım. Farlar gri ve füme. Farlar oldukça kalıcı, yalnız ruj parlatıcıdan öte değil.

Sevgiler

Sim on 8 Aralık 2009 10:43 dedi ki...

Merhaba Zeynep,

Valla ben de tereddüte düşüp baktım farlara şimdi ama bariz mor yahu :)

Acaba iki set var, biri gri farlı diğeri mor mu? Bilemedim vallahi.. Ama bariz mor bunlar :)

Zeynep on 8 Aralık 2009 13:45 dedi ki...

Merhaba Sim,

İyice tereddüte düşüp, araştırdım. MUA'ya baktım. Rengi grey ve silver olarak tarif etmişler. Sendekiler mor ise bu çilek dedikleri gibi merdiven altı imalatçısı olup rengi tutturamamış olabilir mi? :))))

Sevgilerimle

MUA Link: http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/page=1/pagesize=10/ItemID=53302/SortBy=/AgeRange=/SkinToneType=/ID=/

Sim on 8 Aralık 2009 16:02 dedi ki...

Zeynepciğim,

Gönderdiğin linkteki yorumlara bakıyorum. Kimi navy demiş, kimi blue kimi bluish grey, kimi bluish violet.....

Sanırım tenden tene farkediyor. Ama ben palete bakınca bariz mor görüyorum. Tenimde biraz daha griye yakın duruyor, ama yine de bu far ne renk diye sorsalar direk mor derim..Gri demem kesinlikle..

Sevgiler.

nilgün on 8 Aralık 2009 16:35 dedi ki...

gri de olsa mor da olsa güzel görünüyor :)) güle güle kullan..

Sim on 8 Aralık 2009 17:07 dedi ki...

Saol Nilgün :)

Fashioncholic Girl on 8 Aralık 2009 17:27 dedi ki...

ben rouge volupte no 15'i gaet rahatlıkla sürüp dolaşır oldum :D cidden rengi sürüşü çok güzel , başka ruj arayışına gireceğimi sanmıyorum bi süre :D ama mac morange dikkatimi çekmiyor da değil :)

Sim on 8 Aralık 2009 20:38 dedi ki...

Morange'ı bir yerden daha duymuştum fashioncolic, coral olarak rengi gayet güzel ama sürümü / yoğunluğu volupte kadar başarılı mıdır bilmiyorum açıkçası..

Ne rujmuş Volupte yahu.. Alakasız postlarda bile övgü alıyor :)

Siu on 8 Aralık 2009 22:26 dedi ki...

ben bi yere gideceğimde önce senin işyerine gelip makyaj yapıcam öyle gidicem nasılsa yakınız :) bende bu kadar çeşit yok :)

bu arada rujun kapağı kabus gibi gerçektende!!

Sim on 8 Aralık 2009 23:30 dedi ki...

aaaa Siu tabii...bayıla bayıla :) ama önceden haber ver de çeşitliliği arttırıyım.. hepsini yanımda taşıyamıyorum malesef :)

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails
 

! Kozmosim.. ! Copyright © 2009 Cosmetic Girl Designed by Ipietoon | In Collaboration with FIFA
Girl Illustration Copyrighted to Dapino Colada