27 Aralık 2010 Pazartesi

KOZMOSİM Yılbaşı Çekilişi :) powered by ***Aisha***


Bir geleneksel KOZMOSİM çekilişi ile daha karşı karşıyayız :)

2010 senesini hiç tereddütsüz arkamda bırakmak ve mutluluk dolu bir 2011 geçirmek istiyorum.

Umarım herkes için mükemmel bir sene olur 2011..

Yılbaşını iple çekip hediye vermemek Kozmosim'e yakışmazdı. şimdi "Aisha" marka ürünlerle 2011'i karşılama zamanı :)

Çekilişe katılım şartlarımız şöyle :

1) Kozmosim blog'unun izleyicisi olmak
2) "Aisha" markası ile ilgili görüşlerinizi bu yazıya yorum olarak bırakmak (http://www.aisha.com.tr/)
3) Blog'unuz var ise, bu çekilişi blog'unuzda duyurmak
4) Kozmosim'in 2011 ile ilgili çok önemli ve gerçekleşmesi çok zor bir dileği var. Bunun gerçek olmasını dilemek :)

Ödüllerimiz aşağıda.

Çekilişe katılım 31 Aralık 00:00'da sona erecek. Kazanan kişiler random.org aracılığı ile belirlenecek.

Haydi bakalım, herkese BOL ŞANS :)


*** ÖDÜLLER ***

(2 şanslı kişiye Aisha ürünlerinden oluşan hediye paketi gönderilecek. Ürünler fotoğraflarda görülen ürünler. İçerikler ise aşağıdaki gibi)

Aloe Vera & Greyfurt Kolonyası 50 ml
aisha, cazibeli ve feminen Akdenizli kadınlardan aldığı ilhamla yarattığı bu kolonyaya, yumuşak ve seksi pembe greyfurdu, sıcak ve buram buram doğa kokan aloevera’yı kattı. Günün her saatinde bakışları üzerinize çekmeniz için ideal. Ciltte değişen ve gelişen büyüleyici bir koku.

Yasemin Vücut Arındırıcısı 250 ml
Ölü Deniz tuzu, kuru ciltlerdeki ölü hücreleri deriye zarar vermeden temizlerken, içeriğindeki turunçgillerle kan dolaşımı ve hücre yenilenmesini hızlandırır. aisha, bu arındırıcıya son görkemli notayı, yaseminin büyülü kokusuyla kazandırıyor.

Türk Gülü Saf Çiçek Suyu 200 ml
Bu %100 organik ürünü bir kez koklayınca, piyasada satılan pek çok yapay gül suyunu kolaylıkla fark edeceksiniz. Gül suyunun faydaları ve uygulandığı yerler sınırsızdır. Nemlendirici olarak normal, hassas, olgun ve canlılığını yitirmiş ciltlere nem ve canlılık kazandırır. Pre-menstürel durumlarda hem fiziksel hem de psikolojik rahatlama sağlar.

Nem koruyucu ve tutucu özelliklerinden dolayı yolculuklar için iyi bir seçimdir. Aynı zamanda kuvvetli bir antiseptik ve ferahlatıcıdır. Uykusuzluktan, güneş yanıklarına, yara temizliğinden kırık kalplere, psikolojik ve fizyolojik yararları sonsuzdur.


Sevgiler,

Sim

Continue reading...

7 Aralık 2010 Salı

***Aisha*** Nane & Misket Limonlu Banyo Jeli


Aisha markalı bir diğer ürün : "nane ve misket limonu banyo jeli"

250 ml
20M kullanım ömrü var

Nane : baş ağrısını gideriyor, zihinsel yorgunluğu azaltıyor.

Misket Limonu : Miskinlik, anksiyete ve depresyon gibi durumlarda canlandırıcı etkiye sahip.

(kaynak http://www.aisha.com.tr/)
E bu iki doğal kaynak birleşince, bize süper canlandırıcı bir duş jeli yaratılmış oluyor.

Geldiği günden beri bunu kullanıyorum ve bitmesini hiç istemiyorum ancak çok az kaldı :( çok mutsuzum..

Her sabah duş almak gibi kötü bir alışkanlığım var. Sabah ritüelim şöyle :

-uyan
-gerin
-duşa gir
-keyifli şampuan, sabun ve duş jelleri ile güne güzel başla
-duştan çık
-2 fincan sert nescafe iç (ve malesef yanında sigara)

ve güne hazırım!! :)

Bu canlandırıcı duş jeli her sabah güne taze başlamama yardımcı oluyor geldiği günden beri.

Çok keskin bir kokusu var, çok hoş. Tüm reseptörlerimi açıyor sabah sabah. Bir nevi "uyandırma servisi".. :)


İçeriği yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi.

Yine gururla yazmışlar "Made in Turkey" ibaresini. :)

Kapağını açınca önce keskin nane kokusu karşılıyor bizi, sabah sabah o kadar dinç bir ruh haline bürünüyor ki insan..

Ardından alt notalarda limonu hissediyoruz. Limon da canlandırıcı etkiye sahip bir bitki.

Önce çocukken midem bulandığında annemin hazırladığı nane-limon çayı gibi kokar sandım ancak öyle değil. Çok daha doğal, çok daha keskin bir koku.

Sabah duş alanlar için son derece uygun.

Kıvamı kremsi değil, sedefli bir jel gibi.

Rengi ise koyulaşmış bal renginde.

Tek dezavantaj; çok fazla köpürmüyor olması.

Bu da zaten ürünün doğallığını kanıtlıyor sanırım. Alıştık hepimiz kimyasal yüklü baloncuklu ürünlere, şimdi doğallıkla karşılaşınca şaşırıp kalıyoruz :)

Sabah işe gitmeden önce uyanmak için muhteşem ikili :

Aisha nane ve misket limonu banyo jeli & 2 fincan kahve :)

Sonra ofise gidip tam performans çalışalım,

Aldığımız maaşları sonuna kadar hakedelim, güzel işler çıkaralım laaay lay laaaayyyy :)

Sevgiler & zinde sabahlar herkese,

:)

Sim
Continue reading...

6 Aralık 2010 Pazartesi

"NUXE" Yılbaşında Hepimizi Sevindiriyor..


NUXE..

Markanın Fransız kökenli olduğunu biliyoruz, premium bir marka olduğunu ve sadece çok seçkin eczanelerde satıldığını da biliyoruz..

Peki "NUXE" kelimesinin fransızca "naturel" ve "luxe" kelimelerinin karışımından oluşturulduğunu biliyor muyduk? Kozmosim sayesinde şu an bunu da öğreniyoruz :)

Nuxe bu yılbaşı için bizleri sevindirecek bir haber ile geldi.

Aralık ayı boyunca 3 adet Nuxe ürünü alışverişimizde bizlere 2 ürünü hediye ediyorlar. Hediye ürünlerimiz ise şöyle :

1) Reve de Miel Baume Levres / Dudak balmı (En çok satan ürünlerden biri. Kokusu muhteşem. Tam yemelik..)

2) Reve de Miel Creme Mains et Ongles / El ve tırnak kremi (Bu da aynı serinin ürünü. Hem el hem de tırnakları yumuşattığını biliyorum, bir arkadaşımda vardı, olağanüstü)

Reve de Miel serisi bal içeriyor. Hem kokusu hem de yapısı çok doğal. Balın verdiği muhteşem kokuya diyecek sözümüz zaten yok..

Bu iki bestseller ürünü ücretsiz elde etmek için ne yapıyoruz? Aralık ayı içerisinde Nuxe satan noktalardan birine uğrayıp eşe dosta "Nuxe" yılbaşı hediyeleri seçiyoruz. Ücretsiz "Reve de Miel" serisi ürünlerimizi de 2011 boyunca kullanıyoruz, hep beraber bal kokulu oluyoruz :)

Basın bülteni ve detaylar aşağıda..

Öpüyorum,

Sim


NUXE’TEN BU KIŞIN EN ÇEKİCİ FIRSATI...

Dermo kozmetik alanında Fransa’nın ve dünyanın önde gelen markalarından Nuxe, cilt bakımına özen gösterenlere şimdi harika bir yeni yıl hediyesi veriyor. Nuxe, aralık ayı süresince 3 adet Nuxe ürünü alan herkese, Nuxe Réve de Miel® Baume Lèvres Dudak Kremi ve Nuxe Réve de Miel® Crème Mains et Ongles Besleyici El ve Tırnak Kremi hediye ediyor.

Nuxe ile yeni yıla muhteşem bir giriş yapın...

1957 yılından günümüze “Doğadan gelen güzellik” felsefesi ile ürünlerinde nadir bulunan, değerli botanik içerikler kullanarak dünya kozmetik trendlerini yeniden belirleyen Nuxe, yeni yıla muhteşem bir kampanya ile merhaba diyor. Nuxe, dermo kozmetik alanında mucizeler yaratan ürünleri arasından 3 adet satın alan herkese şimdi Nuxe Réve de Miel® Baume Lèvres Dudak Kremi ve Nuxe Réve de Miel® Crème Mains et Ongles Besleyici El ve Tırnak Kremi hediye ediyor. Aralık ayı boyunca sürecek olan kampanya, ürünlerin içinde bulunduğu şık hediye kutusu ile de dikkat çekiyor.

Nuxie ile dudaklara çekici dokunuş...

En kuru dudakları bile yumuşatarak, rahatlatan ve esnekliğini geri kazandıran Nuxe Réve de Miel® Dudak Kremi; bal, shea butter ve değerli bitkisel yağ kompleksi içeriyor. Bal ve greyfurtun %100 doğal kokusuyla dudaklara cazibe katan ürün, hiçbir yapay renklendirici veya koku içermiyor. Réve de Miel® Dudak Kremi tüm aile fertleri tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.

Nuxe’ten el ve tırnaklara mükemmel bakım...

Eller ve tırnaklar da kışın soğuğun yıpratıcı etkilerinden nasibini alıyor. Nuxe Réve de Miel® Besleyici El ve Tırnak Kremi, içerdiği aktif bileşenleri ile el ve tırnaklarda onarıcı, güçlendirici ve canlandırıcı etki yaratıyor. Bal özü, gül, badem, avakado yağları ve çuha çiçeği özü sayesinde elleri ve tırnakları yumuşatarak rahatlatıyor.

Nuxe ürünlerini tüm seçkin eczanelerde bulabilir, dilediğiniz 3 Nuxe ürünü alarak bu muhteşem kampanyadan yararlanabilirsiniz.

www.nuxe.com
Continue reading...

5 Aralık 2010 Pazar

Lazer Epilasyon @ MRT Cosmetics


Kozmosim lazer epilasyona başladı..!! :)

Grupfoni'de 10 gün kadar önce gerçekleşen lazer epilasyon fırsatını duymayan kalmış mıydı? Pek zannetmiyorum, ancak bahsedeyim.

Acıbadem'de bulunan MRT Cosmetics'te 8 seans tüm vücut (tüm bacak+bikini+kol altı) IPL epilasyon 69 TL idi. Yaklaşık 3300 kişi bu fırsatı satın almış.

E haliyle bu 3300 kişi aynı anda telefonlara sarılıp randevu alma telaşına girmiş. Telefonlar hep meşgul hep meşgul :) Randevu almak gerçekten zor, fakat endişelenmeyin, herkesle tek tek ilgleniyorlar.

Bu sabahın köründe ilk seansıma gitmeyi başardım. Hemen taze taze yazımı hazırlamak istedim, böylece bu fırsatı satın alan herkes firma hakkında araştırma yaparken güvenilir ve gerçek bir kaynağa ulaşabilir diye düşündüm. Çünkü ben araştırdığımda firmanın web sitesi hariç bilgiye (yorum vb) ulaşamamıştım.

MRT Cosmetics Acıbadem'de. Yeri çok kolay. Nautilus AVM'yi geç, minibüs yoluna doğru ilerle, solda Kudret Göz Hastanesi var, hastanenin hemen sonrasındaki sokaktan sola dön, biraz ilerle.. Ta taaa Acıbadem Evleri karşımızda. Zaten site kendini belli ediyor uzaktan da.

B Blok, Kat 4, Daire 8.

Pazar pazar sabahın 9:30'unda Kozmosim yollara düştü, adresi pıt diye buldu. Siteye girince orta yaşlarda, görevli bir beye "B Blok hangisi?" diye sordum. "Kat 4 Daire 8'e geldiniz dimi?" diye cevap verdi, çok güldüm :) O bile alışmış demek ki yoğunluğa..

Bildiğiniz apartman dairesi. Güzellik merkezi gibi bir yer beklemeyin, çünkü değil. MRT Cosmetics isimli firma aynı zamanda IPL, Solaryum gibi güzellik cihazlarını satan bir firma. Bu adres ise, firmanın ofisi. Aslında Koşuyolu'nda villa şeklinde bir güzellik merkezleri de varmış. Talep yoğun olunca burayı da hizmete sokmuşlar. Büyük ihtimalle 2. seansım Koşuyolu'nda olacakmış..

Bu bilgileri kimden aldım? Beni güleryüzle karşılayan Kaan bey'den. Kendisine cidden teşekkürler.. Epey ilgilendi.

Yukarıdaki fotoğraf uygulamanın yapıldığı oda.

Uygulamayı bana yapan bayan Çiler Hanım. Kendisi cidden mükemmel bir insan :) , şöyle ki ödüm kopuyordu lazerden. Bir de, promosyonla aldım vs, endişelerim vardı. Ya yakarlarsa? Ya az ışın verip geçiştirirlerse? Ya cihaz dandikse? Ya acırsa? 80 tane soruyla girdim içeri, fakat Çiler hanım'ın ses tonu bile gevşememe yetti bir anda.


Yukarıdaki fotoğraftaki de pek sevgili makinemiz IPL :)

Öncelikle şeffaf jel bölgeye itinayla sürüldü.

Ardından gözlükler gözümüze takıldı, ve uygulama başladı.

Ve inanır mısınız bilmem ama, hiç ACIMADI..!!

Açıkçası şöyle bir şey de var, Google amcaya "lazer öncesi" yazdım. Bu sayede emla isimli kremin lazer epilasyon öncesinde kullanılabileceğini öğrendim. Sabahın köründe kalktım, emla'yı sürdüm, kendimi streç film ile sarmaladım (bu başlı başına ayrı bir post konusu aslında, çok komik :)) ve lazere o şekilde gittim. emla sayesinde mi hiç acımadı bilemiyorum..

Fakat Çiler Hanım bana emla kullanmanın sakıncalı olabileceğini belirtti. Hiç acı hissetmediğim için yanma riski olabilirmiş. Yani şöyle ki, üstüste aynı noktaya atış yapsa, ya da çok acıyan bir yere denk gelse, ben o an acı hissetmeyeceğim için cildim yanabilirmiş.. Bir sonraki seansımda emla kullanmamamı önerdi.

Bunu ıspatlamak için kolumda deneme yaptık önce. Kolumun bir kısmına jel sürdü ve 2-3 atış yaptı. Gerçekten hiç acımadı.

Bu yüzden IPL'in can yakıp yakmadığı konusunda size net bir bilgi vermem zor. Sanırım acımıyor :)

Seans süresince tatlı tatlı sohbet ettik, kendimi kasıyordum ilk başta fakat sonrasında içim rahatladı. Çiler Hanım'a çok güvendim, içim rahat. Bana lazer ile ilgili bir çok bilgi verdi.

Örneğin, ben 1 gün önceden jilet uygulayıp gitmiştim, en az 3-4 gün önceden uygula dedi.

Hijyene de çoook önem veriliyor. Tüm malzemeler tek kullanımlık. Hijyen gerektiren bölgelerden sonra cihazı kapatıp tekrar açtı, böylece cihaz kendini temizliyormuş.. Başlığı sürekli sildi, temizledi zaten..

Yaklaşık 35 dk sürdü seans. Sonrasında hemen bir sonraki randevumu verdiler, atladım eve döndüm. Dönerken de kendimi ödüllendirmek için Altınkek'e uğradım ve ıspanaklı gül böreği aldım :)

Yani diyeceğim şu; umarım bu 3300 kişiden biri bu yazıyı okur ve içi rahatlar. Benim gibi endişelenmenize hiç gerek yok. Müthiş güleryüzlüler, çok ilgleniyorlar, kesinlikle savsaklama gibi bir durum sözkonusu değil. Pek beğendim :) Koşuyolu'ndaki merkeze gidersem oranın da fotoğraflarını yayınlar, sizleri bilgilendiririm yine.

Bu arada yeri gelmişken, IPL yaptıran var mı daha önce?

Yorumlarınızı paylaşmak ister misiniz?

Sevgiler,

Sim
Continue reading...

2 Aralık 2010 Perşembe

"Kozmosim" İlk 30'da :)


Trendus'un başlattığı "Türkiye'nin En İyi Kadın Blog'u" yarışmasının ilk elemesini geçmişim :)

Kozmosim şu an Türkiye'de bulunan en iyi ilk 30 blog içerisinde bulunuyor.

Sonuç ne olur bilmem ama bu bile benim için çok çok büyük bir başarı..Bu blog'u ilk kurduğumda böyle bir başarı hedeflememiştim, herşey kontrolüm dışında gelişiyor.. Artık kendimi daha da sorumlu hissediyorum.

Oylama hala devam ediyor..

Destekleriniz için sayfanın sağ tarafındaki kocaman Trendus logolu kutucuğu tıklamanız yeterli :)

Sevgiler,

Sim
Continue reading...

1 Aralık 2010 Çarşamba

***Aisha*** Canlandırıcı El ve Vücut Kremi


Aisha ürünlerimizin ilki; Zencefil ve Servi özlü Canlandırıcı El ve Vücut Kremi

Öncelikle bu ürünü "krem" kategorisinde pazarladıkları için tebrikler, çünkü kendisi gerçekten de krem..

Krem, losyon, süt, balsam, yumuşatıcı.. O kadar çok kavram var ki muadili ürünler için kullanılabilecek. Losyon diye alıyorsunuz, gayet katı kıvamlı bir krem çıkıyor karşınıza. Özellikle benim gibi internet üzerinden kozmetik alışverişi yapanlar için yanıltıcı oluyor.

Fakat bu gerçekten krem. Fazla akışkan değil. Hemen emiliyor.

Yukarıdaki fotoğrafta da görülüyor kıvamı zaten. Gayet katı. Fakat uygulama anında yumuşacık, hemen kayıveriyor cilt üzerinde.

Ürün 125 ml.

12 ay kullanım ömrü var. (Bu süreleri ambalajda belirttikleri için de ayrıca bir tebrik gerekli, bir çok marka bunu atlayabiliyor.. Buna dikkat eden bir kullanıcı olarak, kutunun arkasında kullanım ömrünü göremediğim zaman içim rahat etmiyor..)

İçeriğinde ne var peki bu kremin?
Zencefil ve servi.

Zencefil : Etkili bir afrodizyakmış :) Hmm.. Bıyık altından gülümsemekteyim şu an :) Ayrıca nezle, grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara iyi geliyor, sindirimi kuvvetlendiriyor..
Servi : Bildiğimiz selvi imiş bu aslında, enerji verici, ağrı kesici ve güçlendirici etkisi varmış (god bless google)
Duş sonrası tüm vücuduma uyguladım. Hemencecik emiliyor cilt tarafından. Çok hafif, tatlı, sakinleştirici bir koku kaldı geriye. Evet bitkisel ve odunsu bir koku, ama aynı zamanda süt gibi. Sütlü, çamlı, salepli, zencefilli bir koku. Pek beğendim.
Yapay değil. O kadar doğal ki, kullanırken insanın içi o kadar rahat ki..
Elime geçtiğinden beri müptelası olduğum Victoria's Secret Garden Collection kremlerimi bir süreliğine rafa kaldırdım. Masamın "Günlük Kullanılan Kozmetikler" köşesinde sadece bu duruyor.. (Evet, böyle bir köşem var. Evet, normal değilim. E, alışın artık?)

Şişenin arkasına bakıyoruz :
"afrodizyak zencefil kaslarınızı ısıtıyor, bağışıklığınızı kuvvetlendiriyor" yazılı.
"Aisha Aromaterapi Ürünleri İstanbul Tarafından Yaratılmıştır. Aisha Aromaterapi için Yeditepe Üniversitesi Kozmetoloji Üretim Ünitesinde Üretilmiştir."
1-Gayet kaliteli bir ürünün arkasında Türkçe dilinde yazılmış (İngilizce yazı üzerine Türkçe sticker değil);
2-Bilinen başarılı bir Türk Üniversitesi'nde üretilmiş (Kozmetoloji bölümünün olduğundan bile bihaberdim);
3-Ve en altta "Made in Turkey" yazıyor.
Gerçekten gurur verici.. Çok çok hoşuma gitti. Ürünün güzelliği bir yana, en sevdiğim şey, marka yaratımından içeriğe, üretimden ambalajlanmaya kadar her işlemin Türkiye'de gerçekleşmiş olması.
Hemen akla ilk gelecek soruyu cevplayayım : "Madem öyle, neden marka Türkçe bir isim değil de AISHA?"
Çünkü Ayşe Tolga hedefi yüksek tutup Türkiye dışındaki pazarlara da açılarak markayı uluslararası arenaya çıkarmayı planlıyor. Aisha kelime olarak, yurt dışında çok kolay ve rahat telaffuz ediliyor.. :)

Tek dezavantajı bence şu : ambalaj seçimi. Ürün koyu bir kıvama sahip ve ambalajın plastiği çok sert. İçi şu an epey dolu olduğu için sıkıntı yaşamıyorum, fakat ürün azaldığı zaman bu şişeden çıkması zor olacak gibi görünüyor.

Kozmosim objektifliğinden ödün vermiyor :)
Sevgiler,
Sim
Continue reading...

30 Kasım 2010 Salı

***Aisha*** by Ayşe Tolga!!


Dersimiz : Aromaterapiye giriş, Azmin zaferi-101, Hayallerine ulaşmak :)
Konumuz : Ayşe Tolga ve 100% yerli kozmetik markası "Aisha"

Soru-1) Ayşe Tolga kimdir?

a) Şehnaz Tango dizisinde Şehnaz'ın küçük kızı rolunde tanıdığımız başarılı oyuncu
b) Mağazası Bebek'te bulunan "Aisha" isimli 100% yerli kozmetik markasının kurucusu
c) Çiçeği burnunda anne
d) Bir kozmetik tutkunu (bizler gibi, bizden biri)
e) Hepsi!!

Ayşe Tolga, birkaç sene evvel gururumuz olan bir başarıya imza attı. 100% yerli bir kozmetik firması kurdu. Markanın adı "Aisha".

Bu serüvenin öncesinde gitti, Londra'da ITHMA'da Aromaterapi eğitimi aldı. Bangkok'da SPA yöneticiliği eğitimi ile devam etti. Tüm bilgileri topladıktan sonra ülkesine geri döndü. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık fakültesi Kozmetoloji Bölümü işbirliği ile ürünlerini titizlikle hazırladı ve bizlere bu mükemmel markayı armağan etti.

Ürünlerin tümü organik. Hammade alımı sırasında ince eleyip sık dokuyor Ayşe Tolga. Tüm ürünler bir dizi alerji testinden geçiyor. Kesinlikle hayvanlar üzerinde denenmiyor. Ürünlerin ambalajları bile geri dönüşüme uygun malzemeden üretiliyor..

Aisha Bebek'te sadece bu mükemmel ürünler satılmıyor, aynı zamanda cilt ve vücut bakımları da yapılıyor.

Gel zaman git zaman, Ayşe Tolga internette gezinirken, Kozmosim'in blog'unu buluyor, pek beğeniyor. Kozmosim'e email ile ulaşıyor ve tataaaaa fotoğraftaki ürünler Kozmosim'in kullanımına sunuluyor.. Şu an email yolu ile çılgın bir kozmetik sohbeti içerisindeyiz kendisiyle :)

Peki nedir bu ürünler? Hemen bakalım;

- Nane ve misket limonu banyo jeli
- Zencefil ve servi / canlandırıcı el ve vücut kremi
- Turunçgiller zeytinyağlı el ve vücut sabunu
- Elixir of life / canlandırıcı yüz serumu
- Aloevera ve greyfurt kolonyası (Fotoğrafta yok, kendisinin müptelası oldum, geldiğinden beri ofiste masamda duruyor)


Ürünlerin tümü tarafımdan itinayla denendi. Buram buram "doğallık" fışkırıyor..


Aisha'nın web sitesi : http://www.aisha.com.tr/

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak, online alışveriş yapmak, Ayşe Tolga'nın "Aromaterapi" üzerine bilgilerinden faydalanmak ve hikayesini öğrenmek için tıklamanızı öneririm.

Özellikle hamile bayanların bu markanın müptelası olacağına eminim. Piyasada gerçekten ORGANİK olan ürün bulmak çok çok zor. Zaten ürün yelpazesinde bebekler, çocuklar ve anne adayları için de özel ürünler bulunuyor.

Ayrıca markanın kurulumu ile ilgili Hürriyet'ten Sema Denker'in gerçekleştirdiği şahane bir röportaj var. Okumak için TIK TIK.

Türkiye gibi bir ülkede hayallerinden vazgeçmeyip başarılı bir marka yarattığı için, bizlere örnek olduğu için ve ürünlerin başarısı için kendisine kocaman bir alkış!!

Önümüzdeki günlerde bol bol Aisha ürünlerinin tanıtımlarını okuyacaksınız..

Üstelik Ayşe Tolga & Kozmosim işbirliği ile sizleri bir sürpriz bekliyor :)

Eğer benim gibi, aromaterapi bilginiz temel seviyede ise http://www.aisha.com.tr/ sitesini muhakkak ziyaret edin..

Şahsen siteyi incelemeden evvel Aromaterapi adına bildiğim tek şey şunlardan ibaretti :

Lavanta - rahatlatır, sakinleştirir

Limon, portakal, turunçgiller - canlandırır

Ha bir de, Palmolive reklamlarından öğrendiğimiz "ylang ylang ve paçuli özleri" kavramı var; ki kendisi takdire şayan bir tanıtımdır, hepimizin hafızasına kazındı :)

Siteyi inceledikten sonra artık çok daha fazla bilgiye sahibim.. Örneği papatyanın bebekleri sakinleştirici etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Uyku problemi yaşayan, sürekli ağlayan bebekleri olan annelere duyurulur :)

Sürprizlerimiz çokkkk yakında. Takipte kalın.

Sevgiler,


Kozmosim
Continue reading...

23 Kasım 2010 Salı

MAC "A Tartan Tale" Collection 2010


Tek kelime : EKOSELENDİK!!

MAC bu sezon, moda şovlarında gördüğümüz, lise yıllarımızda hergün üzerimizde taşıdığımız efsane kumaş ile çıktı karşımıza. Ekose.

Son zamanlarda ekose kumaştan üretilen uzun tunikler heryerde.. Tam sonbaharlık! Ben sevemedim o ayrı, hatları ortaya çıkaran ekose desenli oduncu gömleklerini tercih ederim..

Ekose heryerde iken, MAC de bu modaya uyarak bizi renk şöleni ile başbaşa bırakıyor..

Ekoseyle aram yoktur pek. Lisedeyken gri dar etek giyen kızlara imrenir, rüzgarlı havalarda habire açılan koyu yeşil-kırmızı-lacivert ekoseli eteğime lanet ederdim.

Bir de bana oryantal bir hava verir ekose kumaşının renkleri. Azra Akın'ın dünya güzeli seçildiği sene giydiği Cemil İpekçi elbise gibi. Bildiğiniz basma kumaştı, hatırlayan vardır. Lacivert, kırmızı, sarı. Hepsinin en cart tonları bir arada.

Amaaaa..... söz konusu MAC ve ürünlerin renkleri olduğunda iş değişiyor :)

İster Disney kahramanları koysun, ister kumaşla kaplasın, ister kaf dağına çıksın, farketmiyor.

İşte Kozmosim'in "A Tartan Tale" favorileri :

Güzel bir hediye seti. Yılbaşı döneminde MAC bu tür setleri her sene çıkarıyor. Pigment, maskara, liner ve fırça bir arada. Çantası ise tam bozuk paralık.Tüm koleksiyon. Allıkların üzerinde ekose desen var.
Ruj ve lipglass'larda "In The Groove" koleksiyonundan hatırlayacağımız mor renk hakimiyeti mevcut.
İşte yılbaşı döneminde en sevdiğim ürünler.. Pigment ve Lipglass setleri. Lipglass setleri iki adet. Şeftali - bronz tonlarından dolayı favorim bu oldu.

Tam annemlik! Kahve-altın-bej tonlarında pigment eksikliği olanlar için birebir.


Koleksiyonda iki oje var. Biri mor (iki sezondur mor MAC'in favorisi oldu) diğeri de bu kahverengi oje.
Yazın ortalığı kasıp kavuran, Chanel önderliğinde piyasaya sızan "taupe" rengi ojenin sonbahar versiyonu. Daha koyu, mevsime daha uygun. Hemen gidip denemeliyim. Beyaz tende müthiş duracağına şüphem yok.
Ve Viva Glam! MAC'in tüm gelirini AIDS hastası kişilere aktardığı özel konsept ürünler.
Burada Viva Glam rujumuz ve Lipglass'ımız var. Sanırım mükemmel bir yılbaşı hediyesi olabilir. Renkler güzel. Konsept çok moda. Tüm gelir hayırlı bir yere gidiyor. Bir taşla üç kuş! :)
O zaman n'apıyoruz? Hemen gidip modaya uyuyoruz, "A Tartan Tale" koleksiyonundan bir ürün kapıp çantamıza atıyoruz.

PS : Tercihen belirtmeden edemeyeceğim. Allahaşkına şu ekoseli uzun şekilsiz gömlekleri almayın, giymeyin, giydirmeyin. Çirkinler. Onun yerine gidin kısa, bele oturan oduncu gömlekleri alın. Bu kadar.
Sevgiler :),
Sim
Continue reading...

10 Kasım 2010 Çarşamba

Strawberry'de Yılbaşı Şenliği Başladı..!!Geleneksel Strawberry Yılbaşı İndirimleri başladı..

Şu an için %65'e varan indirimlerle listelenmiş bir çok ürün var.


Gerçi biz ne indirimler gördük.. Tümü %75 indirimli + hediyeli alışverişler yaptık..

Yine de Kasım ortası için makul bir başlangıç.

Devamını bekliyoruz Strawberry :)

Sevgiler,

Sim
Continue reading...

9 Kasım 2010 Salı

MAVALA / Mavaderma Mucizesi..


MAVALA tırnak ürünleri gerçekten verdiğiniz her kuruşa değen ürünler..


Daha evvel Mavala'nın Mava White'ını tanıtmıştım şurada.MAVAderma uzamayan tırnakları besleyerek kısa sürede uzamalarını sağlayan bir yağ..Oje şişesinde ve oje gibi bir fırçası var, fakat hafif su gibi bir yağ bu.Ve GERÇEKTEN işe yarıyor. Tırnak uzatma problemim yok, hiç olmadı. Çok uzun tırnak da sevmem zaten..Fakat arkadaşım İlknur uzun süredir tırnaklarını yiyordu ve elleri yara bere içindeydi. Tırnak denen bişi kalmamıştı.Bunu aldık, kullandı, ve şu an upuzun ve sağlıklı tırnaklara sahip.Önerilen haftada 1-2 gün kullanmak sanırım. İlknur da bunu düzenli olarak kullandı ve sonuç gayet başarılı.

Ürünün fiyatı 29-30 TL civarında. Türkiye'de eczanelerde ve bazı güzellik salonlarında bulmam mümkün. Fakat biz Strawberry'den aldık, fiyat 18.5 TL

Hafif bir gül kokusu var yağda.. Ya da gül benzeri başka bir çiçek, bilemiyorum.

Etkisini bizzat yaşamadım fakat gözlerimle gördüm. İlknur'un dev tırnakları var şu an ve gayet sağlıklılar..

Özetle;
Kesinlikle tavsiye ediyorum. MAVALA'ya ödediğimiz her kuruşun bize pozitif olarak geri döneceğini bir kez daha görmüş oldum.
Tırnaklarını uzatamayan herkese duyurulur..
Sevgiler,
Sim
Continue reading...

30 Ekim 2010 Cumartesi

MAC Studio Sculpt Fondöten


MAC Studio Sculpt NW#20 Fondöten

Sanırım Şubat-Mart ayı civarında aldım bunu Şaşkınbakkal MAC'ten. Aldıktan sonra uzun bir süre kutusunda durduğunu ve (nedense) inatla kullanmadığımı hatırlıyorum.

Sonra başladım tabi kullanmaya. O dönem kusursuz fondöteni arıyordum.. Temmuz ayına kadar sürekli bunu kullandım. Haliyle ambalajı artık bu kadar temiz ve pürüzsüz değil :)

Yaz gelince hem ten rengim koyulaştı hem de bu kadar ağır bir fondöten kullanmama gerek kalmadı. Mineral fondöten ile tanıştım. Şimdi Kasım ayına giriyoruz ve ben hala hafif mineral fondötenimden vazgeçemiyorum. Kendisini en kısa sürede burada tanıtacağım. (Tam 5 adet alarak yedekledim, 1.5-2 sene yetecek kadar mineral fondötenim oldu)

Gelelim Studio Sculpt'a. Gayet başarılı bir fondöten. Kapatıcılığı şahane. Fazla miktarda kullanırsanız maske surat olma olasılığınız yüksek. Fakat uygun bir nemlendirici ya da baz üzerine (Ben MAC Prep+Prime Skin Visage ile kullandım hep) uygun miktarda uygularsanız sonuç mükemmel. İyice yedirmek lazım. Bir de üzerine hafif bir sabitleyici pudra sürmek gerekebilir, çünkü çok mat bir sonuç vermiyor.


İçinde SPF 15 var. Bu da iyi bir avantaj.

En sevdiğim özelliği ise, tam 40 ml (normalde birçok fondöten 30ml olarak üretiliyor) ve buna rağmen 24 ay raf ömrü var! En çok bunu sevdim. 2012 Mart'a kadar kullanabilirim. Sürekli aynı ürünleri kullanmayan biri olarak bu benim için önemli bir özellik oluyor..


Tercihen uygulama şekli şöyle olmalı :
Cilt tipine uygun iyi bir nemlendirici
MAC Prep+Prime veya muadili kaliteli bir baz
MAC 187 fırça ile pıt pıt uygulama
Homojen dağılım
Üzerine çoook hafif sabitleyici pudra
Voila! Kusursuz cildimiz hazır! :)
Sevgiler,
Sim
Continue reading...

29 Ekim 2010 Cuma

Vincent Longo Trio Eyeshadow #Lulu


Zep'in şurada bahsettiğim alışverişinde hediye gelen Vincent Longo far.

Vincent Longo '95 senesinde kurulmuş bir Amerikan kozmetik markası.

Web sitesi : www.vincentlongo.com

Ürünlerini Türkiye'de bulmak mümkün değil, ancak Strawberry'den sipariş verebiliyoruz.


Öncelikle belirteyim, fardan nefret ettim.

Trio eyeshadow olarak geçiyor, yani üçlü far :) son zamanlarda çok İngilizce kelime kullandığım için çok komik eleştiriler aldım, kitap tavsiye eden yorumlar bile oldu :) Haklısınız, ne diyim.. Şimdi dikkatle düşünerek yazmaya çalışıyorum hep.

Rengi "LULU"

Fakat çok kullanışsız. Güya üçlü far. Yani üç ayrı far bir pan içerisinde. Ama kullanmak mümkün değil.

Üzerindeki saçmasapan çiçek motifi nedeniyle hiçbir aplikatörle hiçbir fırçayla mor ve sarı renkleri kullanamıyoruz.

sadece geniş yer kaplayan yeşil renk kullanılabiliyor. Gerisi tamamen görsel süs. Hiç beğenmedim.

Aslında farın yapısı iyi, birçok markaya göre daha kalıcı ve yoğun renk veren bir far. Fakat estetik açıdan yaptıkları bu garip çiçek motifi herşeyi mahvetmiş.. Ar-Ge'cilere duyurulur.Bu arada Vincent Longo'nun web sitesini incelerken, artık üçlü farları daha fonksiyonel bir şekilde ürettiklerini farkettim. Ne zamandır bu şekilde piyasaya sürüyorlar bilmiyorum ancak çok yerinde ve isabetli bir karar olmuş.

Üçlü farların yeni hali için Click Click..

Belki bu pasta dilimi şeklindeki format hep vardı, ama yan ürün olarak bu çiçekli farı da piyasada tutuyorlardı ve sonrasında piyasadan kaldırma kararı aldılar. Orasını bilemiyorum :) Fakat her halükarda artık satışta olmaması isabet. ("halükar" kelimesini de kullanarak eski Türkçe'ye giriş yaptım. Kim tutar seni kozmosim :))

Fiyatları da 30$. Oldukça yüksek..

Yani ne yapıyoruz? Bu tür ürünleri satın alırken muhakkak kullanım kolaylığına da dikkat ediyoruz..

Ya da irademize yenilip ürünü satın alarak sadece güzelliğini seyretmekle yetiniyoruz..

Sevgiler,

Sim
Continue reading...

25 Ekim 2010 Pazartesi

Trendus Blog Ödülleri Adayı Oldum


Herkese selam,

Bana oy vermek için yukarıdaki fotoğrafa tıklamanız yeterli! :)

Desteklerinizi bekliyorum..

Sim
Continue reading...

24 Ekim 2010 Pazar

Bourjois / Pretty in Paris Set


Bu seti aylar evvel arkadaşım İlknur'a Strawberry'den aldık.20 küsür liraydı, fiyatı sebebiyle aldık zaten. Nar gibi, tek bir paketten bir sürü ürün çıkıyor.İçinde;


Bir adet gloss,

Bir adet rimel,

İkili göz farı,

Kaş jeli var.

Bourjois ürünlerinin TR'de çok fahiş fiyatlarla satıldığını düşünüyorum. (Tekli farları 28 TL civarında yanılmıyorsam)


Aslında hiç gerek yok. Evet güzeller, ama bana göre FlorMar, Pastel gibi firmaların çok daha iyi ürünleri var bu kategoride ve çok daha ucuzlar.

Yani marka olarak Bourjois'ya bakış açım bu.İkili göz farı. Eğlenceli Bourjois paketlerinden biri. Farları ya da pudraları tıpkı Benefit gibi eğlenceli paketlerle sunuyorlar..


Mıknatıslı bir palet bu. Çanta içerisinde açılıp dağılması mümkün değil.

Üstelik içinden aplikatör de çıkıyor. Bir ucu ince, böylece farklı uygulamalar için ideal.


Renkler ;


Biri leylak rengi, tatlı bir mor.


Diğeri bakıra çalan kahverengi. İkisi de ışıltılı.

Kalıcılık : normal.


Koku : yok.

Yes to Volume No to Clumps maskara.

Enteresan bir ürün.
Bir kere hacmi fazla, 10ml. Esas numara fırçada. İncecik bir taraktan oluşuyor fırça. Kıl yok. Sert plastik bir tarak.
Lisedeyken Chanel Sculpte Cils rimel ile tanışmıştım, süperdi. Hatta sonradan bir tane daha aldım, bittiği için çok üzüldüm.
Onun fırçası da bunun gibi kılsızdı. İncecik bir boruydu sadece, ve kirpikleri mükemmel ayırıyordu..
Fakat bunda aynı performansı göremedim henüz. İlknur bunu kullanamadı, bana verdi. Ben kullanıyorum. Daha doğrusu kullanamıyorum, sevmedim. Duruyor öyle. Belki kıvamı biraz koyulaşınca daha iyi performans gösterir, bakalım.
Lip Gloss. 7.5ml. Sedefli uçuk pembe. Gayet sıradan.. Eğer benzer bir ürüne sahip değilseniz gayet güzel iş görür, ama evde birçok seçeneğiniz varsa bunun yüzüne bile bakmazsınız kanımca :)
Yapışkan biraz. Bildiğimiz gloss.

Bu da "kaş jeli". 5.5ml. Eskiden şeffaf rimel sürerdik ya hani, onlara benziyor. Kaşları sabitlemek için kullanılıyor. Kullanır mıyım? Hayır.

İşte böyle. Fiyatına kanıp aldığımız bir set, fakat çok fonksiyonel ürünlerden oluştuğunu söyleyemem. Ambalaj cicili bicili işte, ona kandık :)
Sevgiler,
Sim

Continue reading...
Related Posts with Thumbnails
 

! Kozmosim.. ! Copyright © 2009 Cosmetic Girl Designed by Ipietoon | In Collaboration with FIFA
Girl Illustration Copyrighted to Dapino Colada